Щорічно 15 лютого християни відзначають важливе церковне свято – Стрітення Господнє. У цей день за переказами Діва Марія і Йосиф відвідали Єрусалимський храм через 40 днів після народження Христа. Там вони зустрілися з 300-річним праведником Симоном, який визнав в Ісусі Сина Божого.

 
Головні традиції і прикмети свята Стрітення.
 
Сьогодні в церкві святять воду і свічки і приносять додому. Доброю прикметою вважається обійти будинок і обідній стіл з освяченою свічкою – так можна відлякати злих духів і хвороби. Також свічку давали в руки хворій людині, щоб прискорити одужання.
Стрітенські свічки зберігали вдома і діставали при грозі, складних пологах, природних катаклізмах або важких хворобах. Вважалося, що свічки приваблюють благополуччя. А водою зі Стрітення натирають хворе місце або п’ють, якщо болить щось всередині.
 
Існують також погодні прикмети, пов’язані зі Стрітенням:
Який день Стрітення, такий буде і весна.
Сильний снігопад сьогодні віщує дощову весну.
Ясна безхмарна ніч на Стрітення – до хорошого врожаю фруктів.
Сильний вітер сьогодні – до поганого врожаю.
 
Що не можна робити на свято Стрітення.
 
У день Стрітення Господнього категорично не можна лаятися і сваритися.
Також цього дня заборонено займатися важкою фізичною працею, тобто ніякого ремонту, переїзду, перестановки меблів чи будівництва. Не варто займатися рукоділлям та прати. Наші предки особливо обережно ставилися до “водних” промислів. Це стосувалося, зокрема й миття. Річ у тім, що раніше, щоб помитися, топили баню, а для цього потрібно було наколоти дров і наносити води, що є важкою працею.
Не рекомендовано на Стрітення вирушати в далеку дорогу, бо в старі часи вірили, що через мінливу погоду можуть виникнути серйозні неприємності.

 

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода