У місті Сарни на вулиці Гагаріна 25 жовтня поліція склала протокол на 47-річну жінку, а 27 жовтня - у безробітного чоловіка на вулиці Матросова, 10 правоохоронці вирішили також перевірити наявність документів.

Двоє сарненчан порушили пп.2 п. 2-2, п. 3-5 Постанови КМУ від 9 грудня 2020 року та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст.44-3 КУпАП (порушення правил карантину щодо людей), пвідомляє rivne.media.

 Відтак, протоколи про адміністративне правопорушення направили в суд. Люди, на яких були складені протоколи, на засідання суду не з’явилися.

Суддя Юрій Березень призначив обом адміністративне стягнення у вигляді 17-ти тисяч гривень штрафу, а також 454 гривні судового збору.

«Вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та матеріалами справи. На підставі досліджених доказів приходжу до висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ч.1 ст. 44-3 КУпАП, у виді штрафу, що сприятиме подальшому вихованню особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, та запобіганню вчиненню нею нових правопорушень», - йдеться у постанові суду.

 Це чи не єдині випадки в області, коли за таке порушення призначають штраф. Справи, пов’язані із порушенням карантину, переважно закінчуються закриттям за малозначимістю або ж обмежуються усним попередженням.

У обох людей, яких оштрафували за те, що були на вулицях без документів, є майже місяць, щоби подати апеляції.

Нагадуєм, що за інформацією Національної поліції Україні, з 23 вересня по 25 жовтня було складено 4888 адміністративних протоколів за порушення правил карантину та 40 581 постанову через перебування осіб у громадських місцях без захисних масок.

Адміністративні протоколи складали у більшості відносно юридичних осіб. Йдеться про ч. 1 ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушення відповідної статті тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу. Для громадян це від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

Ігнорування норми щодо наявності захисної маски тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 грн до 255 гривень.

 Правила роботи у жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки

До 31 грудня 2021 року в Україні діє карантин. З 17 червня в Україні діють нові карантинні норми. Державна комісія ТЕБ та НС встановила з 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України.

У межах жовтого рівня заборонено зокрема:

проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території,
заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо.

Заклади освіти працюють за такими умовами:

дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно,
5-12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19.

Водночас вимоги до жовтого рівня є пом’якшеними для вакцинованих.

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19.

Для роботи на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану сімейним лікарем.

Також для безперешкодного відвідування закладів чи заходів дозволено мати негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 години.

Окрім того, можна буде використати сертифікат про одужання. Його невдовзі зможуть отримати невакциновані українці. Він дозволяє упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину (відповідно до особливостей постанови КМУ № 1236). Більше про цей сертифікат читайте за посиланням https://bit.ly/3whNUaa

Отримання паперових довідок про факт перенесеної коронавірусної хвороби наразі не передбачено законодавством.

Якщо в заклад або на захід потрапляє відвідувач без одного із перелічених документів, то автоматично застосовуються правила та обмеження жовтого рівня.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.

Водночас, Державна комісія ТЕБ та НС може запроваджувати червоний рівень епіднебезпеки у окремих регіонах.

Червоний рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні.

Зокрема, забороняється:

робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Важливо, що вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Водночас, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні.

Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, які б відповідали вказаному рівню

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода