Вчора і сьогодні в районній раді відбувалися бурхливі дискусії на засіданнях бюджетної комісії і президії ради. Завтра має відбутися сесія районної ради, але згоди про розподіл чотирьох мільйонів (точніше, 4 млн 170 тис. грн) понадпланових надходжень так і не знайшли.

Кому гроші?

Найбільша сума грошей виділяється для медицини. 300 тисяч гривень запланували виділити центральній районній лікарні за теплопостачання, на медикаменти, паливно-мастильні матеріали та гідравлічні роботи. Мільйон гривень – частину суми для ПМСД (первинна медико-санітарна допомога) на виплату заробітної плати та нарахувань на неї.

Відділу освіти запланували 874 344 грн. З них 200 тис. на паливно-мастильні матеріали, 200 тис. – теплопостачання школам, 176 480 грн – на переоцінку проектно-кошторисної документації по будівництву Рокитнівського ліцею тощо.

Відділу культури – 250 тис. грн. З них 100 тис. – на зарплати у зв’язку з підняттям посадових окладів, 100 тис. – на оплату частини боргу по ремонту РБК, 50 тисяч – на святкування фестивалю «Збериса мой родоньку» в селі Рокитному.

За що спір?

Спір виник по декількох пунктах. Починаючи з 20 тисяч на два ноутбуки, які начальство дарує обдарованим дітям якби від себе, але за кошти районного бюджету. Далі – більше. 150 тисяч грн Рокитнівська районна державна адміністрація хоче на «придбання паперу, предметів та матеріалів, оплату телефонного, інтернет зв’язків, послуги ремонту та заправки картриджів та ін., відрядні, поточне утримання структурних підрозділів РДА» - як субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів. Резонно, що у депутатів виникли запитання, яке відношення має придбання паперу тощо до соціально-економічного розвитку району, якщо Законом фінансування діяльності державних адміністрацій має відбуватися виключно з державного бюджету.

І питання відрядних підняв депутат-радикал Крупенко Анатолій. Тільки його не відрядні для чиновників райадміністрації цікавили, а відрядні для вчителів. Про що він напередодні писав у фейсбуці, що буде піднімати це питання, а також він піднімав це питання на нарадах директорів тощо. Ціна питання – 690 тисяч грн. Цю пропозицію зразу ж підтримали депутати від «Батьківщини» та УКРОПу. Члени бюджетної комісії голова РДА та його перший заступник спочатку не проголосували, але коли депутат Анатолій Герасимчук сказав Анатолію Крупенку відмітити, хто голосує за вчителів, то проголосували всі члени бюджетної комісії за це питання. Але це було в понеділок. У вівторок Анатолій Крупенко попросив зняти його пропозицію (на відео), бо начальник відділу освіти пообіцяв знайти гроші для оплати відрядних, але з оговоркою, що тоді у відділу освіти більше ні на що грошей не залишиться – ні на медикаменти для шкіл, ні на що інше.

Чому радикал змінив свою думку?

Головним камнем спотикання стала пропозиція голови РДА виділити один мільйон 200 тисяч грн з районного бюджета обласному бюджету на співфінансування будівництва (основні кошти мають іти з держбюджету) двох амбулаторій – в селах Томашгород (Сехи) та Блажове. Повна вартість яких – більше ніж по 6 (шість) мільйонів кожна. 215 тисяч доларів за амбулаторію. В якій буде працювати один лікар і може дві ще медсестри.

Це при тому, що заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе сказав, що кошторис будівництва амбулаторій на 1 квадратний метр складає 11-12 тис гривень за кв. м. І такі амбулаторії будують в Кіровоградській області вартістю до двох мільйонів гривень. В Рівненській – за більше ніж шість мільйонів. Різницю всі розуміють?

Так от, секрет відмови радикала від своєї голосно озвученої вимоги добитися виплати відрядних з районного бюджету полягає в тому, що якщо будуть виплачені відрядні – не вистачить коштів на супердорогі амбулаторії, які так потрібні сьогодні партії Порошенка, щоб показати свої потьомкінські дєревні в Рокитнівському районі. На яких ще хтось, схоже, нагріє свої кишені. Так, як мабуть, нагріли на будівництві штучного футбольного поля за півтора мільйони біля третьої школи, куди пішли більше 700 тисяч з районного бюджету. Зараз таке поле, навіть краще, будує склозавод, - за вдвічі нижчою ціною.

Завтра на сесії і буде вирішуватися, куди будуть виділені кошти – на медикаменти в школи, на відрядні вчителям, чи обласному бюджету на будівництво амбулаторій по шість мільйонів гривень кожна.

В Рокитнівському районі живуть же розумні люди, і мають знати, що можна за 215 тисяч доларів збудувати, чи не так?

Третього жовтня можна буде побачити, чи розумні у нас депутати. І хто кричить, а хто робить для людей.

 

if facebook 834722   if youtube 834723   if twitter 834708

Оголошення

Погода

Погода